Pokládání podlah Brno a okolí

Pokládání podlah Brno je jednou z klíčových položek při stavění domu nebo bytu. Pokládka podlah je tedy věcí, již byste rozhodně neměli podcenit. Podlaha zaujímá v bytě vizuálně velký prostor, je to dominanta místnosti. Faktorů pro volbu je několik a všechny jsou stejně důležité. Při lepení podlah Brno volte typ podlahy, jenž bude ladit s vybavením interiéru. Další skutečností, na niž byste měli při pokládání podlah Brno pamatovat, je výběr povrchu, který bude mít vysokou životnost, zároveň ale aby se dobře udržoval. Podlaha jako taková se sice skládá z více vrstev, nejvíce vytěžovaná je ale ta nejsvrchnější, jíž se říká nášlapná vrstva. A posledním faktorem pak je cena – ačkoliv asi málokdo má takové možnosti, aby u pokládání podlahy Brno zohlednil cenu jako poslední faktor.

Bližší pohled na problematiku

Každý dům nebo byt má několik místností a každá místnost disponuje z hlediska lepení podlah Brno jinými podmínkami. Například chodba, vstupní místnost nebo kuchyň jsou místnosti hodně frekventované a vyžadují podlahy odolné proti odírání. Do obývacího nebo dětského pokoje to zase chce podlahy v první řadě elegantní, které se budou líbit vám jako uživatelům i vašim návštěvníkům. Zároveň je dobré volit podlahy na dotek teplé. A na konec jsou tu prostory, jako je garáž nebo sklep. Zde si můžete dovolit „studené“ podlahy – oblíbenou variantou jsou lité betonové podlahy Brno. Takové podlahy jsou stabilní, pevné a odolné vůči nárazu. Jsou ale zákazníci, jimž tyto vlastnosti vyhovují natolik, že volí lité podlahy do interiéru Brno. Naše společnost nabízí širokou paletu možností a tak si u nás můžete vybrat pokládku plovoucích podlah Brno, pokládku PVC podlah Brno i zmíněné lité podlahy do interiéru Brno. Některé vybrané druhy si rozebereme na následujících řádcích.

Pokládka PVC podlah Brno

Vhodné pro méně náročné uživatele. Tento materiál se vyrábí na bázi ropy, tudíž je PVC vlastně plast. Pokládka PVC podlah Brno má tu výhodu, že se s materiálem dá volně manipulovat, takže si můžete snadno zvolit délku, šířku i tloušťku krytiny. Dá se taky zvolit homogenní PVC krytina, jež je vyrobena z jediné vrstvy. Ideální volba do předsíní a do chodeb.

Pokládka plovoucích podlah Brno

Jedním z nejvyhledávanějších typů jsou právě tyto podlahové krytiny. Mohou být laminátové, ale dají se vyrobit také ze dřeva nebo z vinylu. Plovoucí podlahy získaly svůj název podle lamel, jimiž jsou tvořeny. Pokládka plovoucích podlah Brno probíhá tak, že mezi podlahou a stěnou se nechá malý prostor, takzvaná dilatační spára, jež se překryje lištou. Díky tomuto prostoru pak podlaha pružně reaguje na objemové změny materiálu, které vznikají například během kolísání vlhkosti vzduchu uvnitř interiéru. A tak tedy lamely na podkladu obrazně řečeno plují.

pokladani-podlah-brno
Beton

Existují dobré důvody, proč na pokládání podlah Brno zvolit beton. Betonová podlaha je rovná a hladká jako sklo. Pokládka podlahy Brno betonem je levná a výsledkem je překvapivě pohledná a pevná podlaha. S úspěchem se jí využívá v průmyslových objektech. Soukromí uživatelé, jak již bylo řečeno, beton využijí v garážích a v dílnách, ale stále více se tohoto typu využívá pro rodinné domy nebo pro bytové domy.

Pokládání podlah Brno právě u nás

V naší nabídce je toho opravdu požehnaně. Jedině u nás najdete cenově příznivé pokládání podlah Brno.