Brány a branky Brno a okolí

Brány a branky Brno

Pokud oplocujeme pozemek, samozřejmým problémem, jejž musíme vyřešit, je otázka brány. Vjezdové brány musí být snadno ovladatelné a musí poskytovat pozemku účinnou ochranu. Pro zákazníka je ale esenciální skutečnost, jak dobře vjezdové brány ladí s jejich plotem nebo s garážovými vraty.

Protože v naší nabídce kovovýroby a zámečnictví jsou jak ploty, tak i brány, můžete si nechat od nás vyrobit obojí a docílit tak toho, že brána bude s okolním plotem korespondovat perfektně.

Pro naše klienty vyrábíme a dodáváme brány různých druhů v libovolných rozměrech. Můžete si vybrat z celé řady druhů výplní a můžete se spolehnout, že vám k vaší bráně zajistíme veškerý další servis.

V naší nabídce máme dva základní typy vjezdových vrat Brno. Jsou to pojezdové posuvné brány nebo samonosné brány.

Pojezdové posuvné brány

Posuvné brány a branky Brno jsou tvořeny jen jedním křídlem. Základem této brány je podlahová kolejnice, po níž se křídlo na kolečkách lehce pohybuje. Tato kolejnice je instalovaná do připraveného betonového základu. Ukotvení křídla zajišťují zabetonované sloupky vyrobené z uzavřených profilů. Povrchovou úpravu brány standardně zajišťuje základní nátěr, kvalitnějšího povrchu ale dosáhnete, zvolíte-li pozinkování křídla.

Tento typ posuvné brány je náročný na prostor na boční straně vjezdu, zato ale významným způsobem šetří místo před i za bránou. Nevýhodné je to, že je třeba provádět častou údržbu, především tedy samotné kolejnice. Ta se totiž lehce zanáší nečistotami. Na podzim se v ní zachycuje listí v zimě zase sníh. Je třeba kolejnici očistit, aby se dala brána otevřít a zavřít.

Nicméně velmi příjemným pozitivem pojezdové brány je nízká cena. Zákazník není při výběru brány ničím omezován a může si vybrat typ o takové délce, výšce a hmotnosti, jaký pro svůj pozemek potřebuje.

Samonosné brány

Tento typ nepotřebuje kolejnici, protože je veden nad zemí nosníkem, tj. válečky na pevně ukotveném kovovém sloupku. Tento sloupek zároveň slouží jako držák na motor automatického ovládání. Rychle si zvyknete, že bránu nemusíte otevírat ručně – moderní brány generace 21. století jsou poháněny automaticky.

Při pohybu, tedy při procesu zavírání nebo otevírání, je samonosná brána vynášena mimo vlastní průjezd. Na rozdíl od pojezdové posuvné brány tedy odpadá práce s čištěním kolejnice. Jestliže si vyberete tento typ, tak si nemusíte dělat práci s betonovým základem a nemusíte tedy nijak zasahovat do třeba již hotového vjezdu na pozemek nebo do již dokončené dlažby.

Pro samonosné brány a branky Brno nicméně musíte sáhnout hlouběji do své peněženky. Tento typ je totiž o něco dražší nežli výše uvedený typ pojezdové brány. Manipulaci s tímto typem zajišťuje o něco silnější motor, než je tomu u pojezdové posuvné brány.

Vjezdové brány vám vyrobí solidní a ověřená firma z Brna

Už jste si vybrali svůj typ vjezdové brány? Zbývá už jen určit potřebné parametry – především tedy délku a výšku – a také vzhled. A můžete objednat. Získáte kvalitní bránu, u níž oceníte plynulý chod, stabilitu a odolnost vůči povětrnostním vlivům i mechanickému poškození.

Dopřejte svému pozemku spolehlivé vjezdové brány, jež vám budou věrně sloužit po dlouhá léta.

Brány a branky Brno ovládané pomocí telefonu
brany-a-branky-brno

Klasická denní rutina. Přijedete večer z práce domů, zaparkujete na cestě, vystoupíte, otevřete bránu, nastoupíte zpátky do auta, vjedete dovnitř, přijedete po příjezdové cestě až k domu, zastavíte, vystoupíte z auta, zavřete bránu a pak teprve můžete vejít do domu.

Většina z nás si na tohle tak zvykla, že by je ani nenapadlo přemýšlet, jestli by se to nedalo udělat jednodušeji. Ale je to skutečně možné.

Co takhle otevírat bránu, popřípadě i garáž mobilním telefonem? Ušetříte si denně dvě vystoupení z auta. Navíc, za předpokladu, že jedno takové martyrium (tedy vystoupení z auta, otevření brány, nastoupení atd.) trvá přibližně minutu, můžeme si vypočítat, že zrušením nutnosti absolvovat tento krok ročně ušetříte i více než šest hodin času.

Ale výhod je samozřejmě daleko více.

Manipulaci s vraty umožňuje GSM klíč

Otevírání a zavírání bran mobilním telefonem funguje prostřednictvím GSM klíče. Do ovládacího zařízení obsahujícího SIM kartu můžete zadávat telefonní čísla prostřednictvím esemesek nebo z počítače. Pouze ti, jimž takto zadaná telefonní čísla patří, pak mají pravomoc bránu ovládat. A stejným způsobem můžete oprávnění také zrušit. V GSM klíči je uložené jediné telefonní číslo jako tzv. „master“. Uživatel tohoto telefonu je jako jediný oprávněný odesílat SMS zprávy pro přidávání nebo odebírání telefonních čísel.

Takto jste pojištěni proti případnému zneužití.

Bránu otevřete, i když jste od ní ještě dobrých pár desítek metrů

A jak tedy funguje samotné otevírání a zavírání vrat? Jediné, co je třeba, je prozvonit číslo GSM klíče. Protože existuje jednotlačítková rychlá volba vytáčení, stačí jen jediné stisknutí. Brána se pak před vámi hladce otevře. Tuhle záležitost odbydete klidně ještě za jízdy, ani nemusíte zastavovat. Brána se otevře, i když jste od ní ještě daleko.

Tento systém je také velkým požehnáním pro ty z nás, co trpíme obsedantní poruchou všechno po sobě několikrát zkontrolovat. Nemusíte jet do práce a lámat si hlavu otázkou, jestli jste náhodou nezapomněli zavřít bránu. Pomocí SMS zprávy rychle ověříte, jestli je brána zavřená nebo ne.

Toto je opravdu komfortní způsob manipulace s bránou, na jaký si rychle zvyknete. Zaujalo vás to? Máme pro vás dobrou zprávu. Brány ovládané pomocí mobilního telefonu jsme pro vás schopni zajistit!

Branky

V tomto oddělení věnujeme prostor našim branám a brankám. Naše divize kovovýroby a zámečnictví je schopna pro vás vyrobit brány a branky Brno ve standardních i nestandardních rozměrech nebo způsobech provedení.

Vstupní branky jsou tím nejdůležitějším prvkem celého systému oplocení. Spolehlivá branka zajistí bezproblémové zamykání objektu a společně s celým plotem zabezpečí soukromí při vcházení cizích osob. Kovové brány a branky Brno musí být odolné, pevné, ale také zároveň příjemné na oko. Kromě bezpečné ochrany vašeho majetku totiž taky jde o důstojnou reprezentaci vás a vašeho bydlení.

Vyberte si z bohaté nabídky našich motivů výplní pro své brány a branky Brno.