Schodiště Brno a okolí

Schodiště Brno je jedním z nejosobitějších interiérových prvků. Jeho úloha je technická – je spojovacím prvkem mezi různými úrovněmi bytu. Ale když je dobře zvolené, může to být také jeden z nejvýraznějších estetických elementů v bytě nebo v rodinném domě.

Pořizujete-li schodiště, využijte jedinečné vlastnosti schodiště coby spojovatele dvou různých prostředí. Tím, že schodiště Brno mají výrazně vertikální charakter, se s nimi po estetické stránce dá velmi dobře pracovat.

Základem je vybrat takové schodiště, které dobře ladí s podlahou i s celým interiérem. Naštěstí jste na stránkách firmy, která je schopna pro vás vyrobit schody Brno venkov v nepřeberném množství variant a materiálů. U nás si určitě vyberete.

Interiérová schodiště Brno

Je třeba ještě jednou zdůraznit, že schodiště je uvnitř obytného prostoru jeho dominantou. Proto nemá cenu vybírat jen s ohledem na užitnou funkci. Interiérové schodiště musí stupňovat harmonický dojem z interiéru, musí se spolupodílet na vytvoření klidné atmosféry, která uvnitř domova panuje.

Jsou zde ale další faktory. Samozřejmě ty bezpečnostní - všechny stupně neboli schody musí mít pochopitelně stejnou výšku, v přímém rameni i šířku. Šířka by měla být minimálně 90 cm a výška by se měla pohybovat mezi patnácti a třiceti centimetry. To proto, aby byl průchod nahoru i dolů co nejpohodlnější. Samozřejmým bezpečnostním prvkem je zábradlí. Zábradlí v naší nabídce stejně jako výroba schodiště Brno nechybí.

A jaké by ještě mělo být interiérové schodiště? Mělo by být snadno udržovatelné a čistitelné. Schody jsou hodně vytěžovaným prostorem interiéru a prach a nečistoty vyloženě přitahují. To není moc příznivý fakt, zvláště když si uvědomíme, jak jsou schody na očích.

Doporučuje se neumisťovat pod schodiště Brno jídelní stůl nebo křesla a židle na sezení, aby na nábytek nepadaly nečistoty.

schodiste-brno
Točité schody Brno

U vřetenového schodiště se jednotlivé schody kotví jednostranně do vřetene, což je středový nosný sloup z kovu, zdiva nebo z železobetonu. Takto odborně bychom mohli popsat princip točitého schodiště Brno. Je to velmi subtilní a asi nejvzdušnější typ. Hodí se perfektně všude tam, kde je potřeba šetřit místem.

Točité schodiště můžete bez problémů umístit třeba i doprostřed místnosti. Takovým způsobem dokáže vytvořit v interiéru opravdu zajímavý designový prvek – je-li zvoleno citlivě a vkusně. Točité schodiště, stejně jako bočnicové nebo segmentové, máme v naší nabídce a můžeme jej pro vás vyrobit z různých materiálů.

Kvalitní schodiště vám vydrží celé věky

Ať už se jedná o interiérové schody nebo třeba půdní schody Brno, měly by to být bezpečné a trvanlivé schody. A také maximálně odolné, aby vydržely i vysokou zátěž. Počítejte s tím, že budete po nich třeba přenášet těžké věci – například nábytek.

Proto nevolte levné kompromisy a zvolte produkt ryze kvalitní a spolehlivý. Zvolte schodiště od zavedené a ověřené firmy.

Schodiště od nás je zárukou kvality

Výroba schodišť je něčím, na čem si dáváme velice záležet.

Naše schodiště včetně zábradlí splňují ty nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Nabízíme individuální přístup ke klientovi a velkou kvalitu služeb od zaměření po montáž. V oboru působíme osmnáct let a máme zkušenosti i s těmi nejnáročnějšími požadavky zákazníků na schodiště Brno.