Elektrické ohradníky Brno

Elektrické ohradníky Brno užitečné zařízení, jehož použití oceňuje velká část chovatelů hospodářské zvěře. Neexistuje účinnější ochrana proti útěku zvířat z výběhu, pokud tedy nechcete kolem vystavět dřevěnou ohrádku. Oproti ní má elektrický ohradník Brno tu výhodu, že je mobilní, cenově mnohem levnější a navíc s elektrickým ohradníkem můžete krásně na své čtyřnohé (případně dvounohé) miláčky zvenčí vidět. Výroba elektrických ohradníků, oprava patří do našich služeb.

Jak to funguje

Elektrické ohradníky působí hodně nebezpečným dojmem. Ve skutečnosti se nemusíte bát, že by dokázaly nenávratně poškodit zdraví drůbeže, pejsků, ovcí nebo koňů a neublíží ani vám nebo někomu z vaší rodiny. Dotek elektrického ohradníku logicky pěkně štípne, ale nic víc!

Elektrické ohradníky Brno fungují na principu uzavřeného elektrického obvodu mezi zemí a ohradníkovým vodičem. Vodičem je plastové lanko s kovovými vlákny na dřevěných, plastových nebo sklolaminátových tyčkách. Tyto tyčky nabývají různé výšky, v závislosti na druhu zvířete.

Elektrické ohradníky Brno

Do tohoto vodivého lanka jsou vedeny elektrické impulzy. Pulzní napětí má rozkmit mezi 3000 V a 9000 V. Přivádí se jedním vodičem, druhý pól pak vede zemí, pomocí zemnících tyčí. Takhle vysoké napětí za normálních okolností dokáže způsobit velkou paseku, ale díky tomu, že se toto napětí šíří v impulzech 1,0 až 2,0 sekundy, má zvíře nebo živočich při kontaktu s ohradníkem hodně času reflexivně reagovat, tj. pustit drát a okamžitě se od něj vzdálit. Při výrobě elektrických oplocení a při jejich použití dbáme na to, aby nemohly zanechat na jakémkoli organismu trvalé následky.

Zdrojem napětí bývá většinou akumulátor. Elektrické ohradníky Brno nepředstavují velkou spotřebu energie – díky tomu, že elektřina je vedena impulzivně a ne plynule.

U elektrického ohradníku je důležitou skutečností to, aby nedošlo k propojení vodiče se zemí. Účinnost ohradníku dokáže snížit už jen kontakt ohradníkového vodiče s porostem, proto je užitečné pro zajištění kvalitního chodu vegetaci průběžně podsekávat.

Elektrické ohradníky Brno a jejich použití

Výroba elektrických ohradníků je stará už osmdesát let. Elektrické ohradníky Brno jsou spolehlivým pomocníkem pro všechny chovatele drůbeže, koček, psů, ovcí, prasat, skotu i koní. Díky tomu, jak jsou elektrické ohradníky flexibilní, jimi můžete ohradit pozemek o libovolném tvaru a o jakékoli výměře. I kdyby váš pozemek měl výměru třeba 200 hektarů, elektrický ohradník Brno jej bez problému ochrání celý.

Nemusíte se už obávat nečekaných útěků zvěři z výběhu. Elektrické ohradníky Brno dokáže odradit od útěku i nejhouževnatější a nejsilnější tvory, jako jsou prasata a koně. Pro ně doporučujeme místo vodícího lanka natáhnout pásku, která se při náhodném splašení koně přetrhne a tím ho nezraní.

Zvolte si parametry svého elektrického výběhu podle toho, jaká zvířata chováte. Pro husy nebo krocany postačí 60 až 70 centimetrů, stejná výška stačí i na chov koček a psů. Zato majitelé koňů nebo skotu by měli zvolit alespoň 120 cm. Stejně je tomu i při volbě výšky napětí – nejen psi a kočky, ale i koně jsou citlivá zvířata, a tak jim 3500 V stačí. Zato pro krávy a ovce je nezbytné použít vyšší napětí.

Výroba elektrických ohradníků na zakázku

Jak bude váš elektrický ohradník vypadat? To záleží jen na vás. Vyrobíme vám elektrické ohradníky Brno na míru.

Elektrické ohradníky Brno